Мета: познайомити з твором П. Мирного, розширювати і поглиблювати знання дітей про пору року- зима; розвивати правильне, свідоме читання, образне мислення. Прищеплювати любов до природи.
Матеріал до уроку: складова таблиця, ілюстрація до теми.
Хід уроку
I Організаційна частина
II Розчитування:
- Сьогодні ми з вами вирушимо назустріч зимовій красі.
1) Швидкий вдих через ніс, повільний через рот;
2) вимова звукув з-с;
3) артикуляційні вправи: за-са-зу-се
зі-зо-сі-су
зе-сі-зи-са
4) читання складової таблиці;
5) читання скоромовки : Зима морозяна надворі,
Замети білі на землі.
( читаємо про себе, вголос, швидко, за указкою, ще швидше)
III Перевірка домашнього завдання.
1) Виразне читання вірша ( 2 учні) с.120
- Чим укриті сосни?
- Що передає тут слово гнеться? ( під снігом віти хиляться до землі)
- Поясніть вислів: « Вся земля в сріблястім цвіті».
- Що ж означає слово « земля» у цьому творі?
2) Читання вірша напам'ять.
- Як змальовані вітер і сонце? ( Як живі істоти.)
- Чому вчать нас ці твори? ( Бути спостережливими, любити і оберігати рідну природу).
IV Фізкультхвилинка
Всі підняли руки раз,
На носках стоїть весь клас,
Два – присіли, руки вниз
На сусіда подивись
Знову вгору, знову вниз
На сусіда подивись.
А тепер тихенько встали
І за парти посідали.
V Вивчення нового матеріалу.
- Розповідь вчителя. Прослуховування музики Чайковського «Пори року»
- Багато поетів, художників, композиторів оспівували красу зими у своїх творах. Про те, якою побачив зимову ніч Панас Мирний ми сьогодні і прочитаємо.
- Справжнє ім'я П. Мирного: Панас Якович Рудченко. Народився і місті Миргороді. Сім'я Рудченків була великою. Батько заробляв мало,але мріяв про те, щоб діти здобули освіту. Працювати Панас Якович почав у 14 років. Вдень працював , а у вільний час писав художні твори.